شروع تا مقصد با انبوهی از سرگرمی های تعاملی

با آی پی تی وی (IPTV)؛ مسافران سفر لذت بخشی را با شما تجربه می‌کنند.

راهکار IPTV در اتوبوس

با ارائه ی سرگرمی های متنوع، سفرهای طولانی با اتوبوس را برای مسافران خود جذاب کنید.

IPTV اتوبوسی

تلویزیون تعاملی در وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس‌ها، جذابیت‌های خاص خود را دارد. مسافران در طول سفر می‌توانند از سرویس‌های متعددی مانند تماشای تصاویر، موسیقی و ویدئوی درخواستی، اخبار، کتاب، روزنامه، مجلات، اطلاعات عمومی سفر و غیره بهره‌مند شوند.

شرکت صمیم با مطالعه و شناخت نیازهای مسافرین در سفرهای بین شهری، محصول را ارائه نموده است که به هر مسافر این امکان را می‌دهد تا در تمامی طول مسیر، به بانک عظیمی از فیلم، موسیقی و گالری تصاویر دسترسی داشته باشد و از سفر خود لذت ببرد.

به جای آنکه تمامی مسافرین به طور اجباری به تماشای تنها فیلمی که از تلویزیون در حال پخش است بنشینند، هر مسافر می‌تواند با استفاده از هر گونه دستگاه هوشمند نظیر: موبایل، تبلت یا رایانه‌ همراه، فیلم مورد علاقه خود را ببیند، موسیقی دلخواه خود را بشنود، به تماشای گالری عکس‌ها بپردازد یا از سرویس‌های دیگر این سامانه استفاده نماید.

این محصول یکپارچه که تنها شامل یک سخت‌افزار بسیار کوچک می‌باشد، با کمترین هزینه، در کمترین زمان و با اشغال کمترین فضا قابل نصب بر روی هر گونه اتوبوس می‌باشد.

ویژگی های موجود در کلاینت های اندرویدی (مسافر)

امکانات وابسته به موقعیت جغرافیایی

اذان

پخش اذان به وقت محلی موقعیت جغرافیایی جاری:

در صورتیکه نرم افزار هنگام اذان در حال پخش هرگونه ویدئو یا صوت باشد، پخش آن را متوقف و اذان پخش خواهد کرد بعد از اتمام اذان ادامه پخش صوت یا ویدئو انجام خواهد شد.

اوقات شرعی

نمایش اوقات شرعی:

در هر نقطه جغرافیایی، اوقات شرعی مختص آن نقطه نمایش داده خواهد شد.

آب و هوا

نمایش اطلاعات آب و هوا:

در صورت اتصال سرور به اینترنت، اطلاعات آب و هوا وابسته به موقعیت جغرافیایی جاری نمایش داده خواهد شد.

نقشه

نقشه:

نقشه کل ایران به صورت آفلاین در اختیار کلاینت قرار می گیرد و کاربر می تواند موقعیت جاری خود را بر روی نقشه مشاهده نماید.

سرعت حرکت

نمایش سرعت حرکت:

سرعت جاری بر اساس اطلاعات دریافتی از GPS نمایش داده می شود.

پخش ویدیو

پخش ویدئو:

امکاناتی مانند پخش، توقف، قطع پخش، حرکت به جلو و حرکت به عقب، کنترل صدا و پخش مجدد ویدیو، در پخش کننده وجود دارد.

پخش زیرنویس:

در صورتی که برای ویدیوی مورد نظر زیرنویس یا زیرنویس هایی در سمت سرور تعیین شده باشد، امکان انتخاب و پخش همزمان آن در پخش کننده وجود خواهد داشت.

دسته بندی ویدئوها بر اساس ژانر:

کاربران می توانند بر اساس دسته بندی مشخص شده در سمت سرور، ویدئوی دلخواه خود را پیدا و پخش کنند.

دسته بندی ویدئوها بر اساس کارگردان:

همانند ژانر می توان بر اساس کارگردان اثر به ویدئوی دلخواه خود دست پیدا کرد.

نمایش متادیتای ویدئو:

اطلاعات وارد شده در رابطه با ویدئو مانند خلاصه داستان، گروه سنی، امتیاز و عوامل قابل نمایش هستند.

نمایش تیزر:

در صورتیکه برای ویدیوی مورد نظر تیزر قرار داده شده باشد، کاربر می تواند آن را پخش نماید و سپس در صورت تمایل ویدئوی اصلی را تماشا کند.

گالری تصاویر ویدئو:

برای هر ویدئو می توان علاوه بر عکس پوستر، عکس های دیگری نیز قرار داد تا کاربران به عکس های بیشتری در رابطه با ویدئو دسترسی داشته باشند.

نمایش قطعات محتوا:

محتوا می تواند مانند یک سریال نیز باشد. در اینصورت تمامی قسمت های آن به عنوان قطعات مختلف محتوا نمایش داده خواهند شد و کاربر می تواند قطعه دلخواه خود را پخش نماید.

پخش موسیقی

تمامی امکاناتی که در بخش ویدئو وجود دارد، در بخش موسیقی نیز وجود دارد، با این تفاوت که دسته بندی بر اساس خواننده صورت گرفته است و در این بخش، قابلیت نمایش تیزر وجود ندارد.

کتاب خوان

نمایش:

امکان نمایش کتاب ها، روزنامه ها، مجلات و هر نوع محتوا با فرمت PDF که در سرور بارگذاری شده اند.

ژانر:

همانند محتواهای ویدئویی و صوتی، برای محتواهای متنی نیز می توان ژانرهایی مانند علمی، سیاسی، هنری و ...تعریف نمود. کاربران می توانند با فیلتر کردن ژانر مورد علاقه خود به محتوای دلخواه دسترسی پیدا کنند.

محتوای چاپ:

با توجه به نوع محتوا می توان انواع آن از جمله روزنامه، هفته نامه، ماهنامه، سالنامه، کتاب و ... را انتخاب نمود. کاربران می توانند با فیلتر کردن، سریعتر به محتوای دلخواه خود دست یابند.

نمایش تاریخ و ساعت جاری

منطقه زمانی تاریخ و ساعت "تهران، ایران" می باشد.

خبرخوان

امکان نمایش به صورت زیر نویس:

تیتر اخبار دریافتی از سرور به شکل زیر نویس و با سرعت حرکت مناسب نمایش داده می شوند. سرور، اخبار را از اینترنت و به شکل لینک RSS دریافت می کند.

امکان دسته بندی:

اخبار دریافتی در سرور قابل دسته بندی بر اساس حوزه های مختلف سیاسی، پزشکی، علمی و ... هستند. لذا کاربر در سمت کلاینت می تواند همه اخبار یا دسته خاصی را برای نمایش انتخاب کند.

امکان نمایش متن کامل خبر:

با کلیک بر روی هر خبر، متن کامل آن خبر نمایش داده می شود.

امکان هدایت به صفحه خبر:

در صورت مجهز بودن کلاینت ها به اینترنت، امکان رفتن به سایت منتشر کننده خبر نیز وجود دارد.

نمایش اعلانات

اعلاناتی که از سمت سرور ارسال می شوند، دریافت و به صورت Pop up نمایش داده می شوند. این اعلانات می توانند به دو صورت ساده یا دارای زمان نمایش مشخص ایجاد و در ابتدای هر سفر به صورت روتین در کلاینت ها نمایش داده شوند یا اینکه در حین سفر توسط اپراتور سرور، ایجاد و ارسال گردند. اعلانات مشاهده شده نیز در کلاینت ها از طریق منوی مربوطه قابل مشاهده مجدد هستند

تبلیغات

تبلیغات تصویری:

تبلیغات به شکل تصویر در ابعاد مختلف در سرور بارگذاری و با توجه به سیاست گذاری های تعیین شده توسط سرور، در کلاینت نمایش داده می شوند. سیاست ها به شکل زیر هستند:

  • نمایش در بالا یا پایین صفحه اصلی و صفحات داخلی نرم افزار
  • نمایش به هنگام یک رویداد خاص مانند شروع، توقف و قطع پخش یا ورود به منوهای نرم افزار

هدایت به وب سایت مرتبط با تبلیغ:

در صورتیکه کلاینت دارای اینترنت باشد، امکان هدایت به سایت با کلیک بر روی تبلیغ وجود دارد.

نمایش تصادفی:

در صورتیکه که برای یک سیاست، چندین تبلیغ وجود داشته باشد، هر بار یکی از تبلیغات به صورت تصادفی توسط سرور انتخاب شده و در نرم افزار نمایش داده می شود.

نمایش اطلاعات ضروری

در سمت سرور این امکان وجود دارد که با دسته بندی دلخواه، لیستی از اطلاعات را ایجاد نمود و در اختیار مسافران قرار داد. برای مثال دسته ای به نام تلفن های ضروری ایجاد نمود و لیست شماره تلفن های ضروری را در آن قرار داد. یا لیستی با عنوان آدرس سازمان های مهم ایجاد نمود و آدرس چند سازمان مهم را در آن وارد نمود. کلاینت این اطلاعات را از سرور دریافت و با دسته بندی تعریف شده نمایش می دهد.

سفارشی سازی سیستم شامل عکس پس زمینه، لوگو و سایر توضیحات بهره بردار

امکان تغییر عکس پس زمینه، لوگو و متن به کار رفته در بخش "درباره ما"از سمت سرور وجود دارد.

به روز رسانی خودکار نرم افزار

در صورتیکه نسخه جدیدی از برنامه در سرور بارگذاری شود، نرم افزار از آن مطلع میشود و با نمایش اعلان مناسب، اپراتور یا مسافر را آگاه ساخته و سپس روند بروزرسانی خودکار آغاز خواهد شد )در حین بروزرسانی، امکان انصراف توسط کاربر وجود دارد، اما پس از گذشت مدت زمان مشخصی پیغام بروزرسانی مجدداً نمایش داده می شود).

امکان فعال یا غیر فعال کردن ویژگی ها

امکان فعال یا غیر فعال کردن تک تک ویژگی های ذکر شده از طریق سرور وجود دارد. لذا بسته به کاربردها و شرایط استقرار مختلف می توان از امکانات سامانه استفاده نمود. برای مثال در جایی که امکان دستیابی به اینترنت وجود ندارد، می توان تمامی امکاناتی را که نیاز به اینترنت دارند، غیر فعال کرد تا کاربران آنها را نبینند.

راهکار IPTV در قطار

با ارائه ی سرگرمی های جذاب، آرامش سفر با قطار را برای مسافران دلپذیرتر نمایید.

IPTV قطاری

تلویزیون تعاملی در وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطارها، جذابیت‌های خاص خود را دارد. مسافران در طول سفر می‌توانند از سرویس‌های متعددی مانند تماشای تصاویر، موسیقی و ویدئوی درخواستی، اخبار، کتاب، روزنامه، مجلات، اطلاعات عمومی سفر و غیره بهره‌مند شوند.

شرکت صمیم با مطالعه و شناخت نیازهای مسافرین در سفرهای بین شهری، محصول جدیدی را ارایه نموده است که به هر مسافر این امکان را می‌دهد تا در تمامی طول مسیر، به بانک عظیمی از فیلم، موسیقی و گالری تصاویر دسترسی داشته باشد و از سفر خود لذت ببرد.

به جای آنکه تمامی مسافرین به طور اجباری به تماشای تنها فیلمی که از تلویزیون درون کوپه در حال پخش است بنشینند، هر مسافر می‌تواند با استفاده از هر گونه دستگاه موبایل، نظیر گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها یا رایانه‌ همراه، فیلم مورد علاقه خود را ببیند، موسیقی مورد دلخواه خود را بشنود، به تماشای گالری عکس‌ها بپردازد یا از سرویس‌های دیگر این سامانه استفاده نماید. این محصول یکپارچه که تنها شامل یک سخت‌افزار بسیار کوچک می‌باشد، با کمترین هزینه، در کمترین زمان و با اشغال کمترین فضا قابل نصب بر روی هر گونه قطار می‌باشد.

ویژگی های موجود در کلاینت کوپه ها (مسافران)

امکانات مرتبط با احضار

احضار مهماندار

احضار مهماندار:

با احضار مهماندار، یک اعلان آنی در کلاینت مهماندار نمایش داده خواهد شد که حاوی شماره کوپه و واگن مربوطه به همراه تاریخ و ساعت ارسال درخواست می باشد.

احضار پلیس

احضار پلیس:

با احضار پلیس، یک اعلان آنی در کلاینت پلیس نمایش داده خواهد شد که حاوی شماره کوپه و واگن مربوطه به همراه تاریخ و ساعت ارسال درخواست می باشد.

احضار پزشک

احضار پزشک:

با احضار پزشک یک اعلان آنی در کلاینت پزشک نمایش داده خواهد شد که حاوی شماره کوپه و واگن مربوطه به همراه تاریخ و ساعت ارسال درخواست می باشد.

نمایش تاریخچه تماس‌ها

نمایش تاریخچه تماس‌ها:

لیست آخرین تماس‌های انجام شده در بخش تاریخچه تماس نمایش داده می شود. در این بخش می توان وضعیت تماس ارسالی را مشاهده نمود یا درخواست ارسال شده را لغو کرد. همچنین امکان فیلتر کردن تماس ها بر اسال وضعیت آنها در این بخش وجود دارد.

نمایش وضعیت تماس ها

نمایش وضعیت تماس ها:

مهماندار، پلیس و پزشک بعد از دریافت تماس می‌توانند وضعیت آن را با توجه به شرایط به یکی از وضعیت های مشاهده شده، رد شده، انجام شده، در حال انجام و پایان یافته تغییر دهند. همچنین کلاینت‌های کوپه‌ها امکان فیلتر تماس‌ها بر اساس وضعیت آنها را دارا می‌باشند.

امکانات وابسته به موقعیت جغرافیایی

اذان

پخش اذان به وقت محلی موقعیت جغرافیایی جاری:

در صورتیکه نرم افزار هنگام اذان در حال پخش هرگونه ویدئو یا صوت باشد، پخش آن را متوقف و اذان پخش خواهد کرد بعد از اتمام اذان ادامه پخش صوت یا ویدئو انجام خواهد شد.

اوقات شرعی

نمایش اوقات شرعی:

در هر نقطه جغرافیایی، اوقات شرعی مختص آن نقطه نمایش داده خواهد شد.

آب و هوا

نمایش اطلاعات آب و هوا:

در صورت اتصال سرور به اینترنت، اطلاعات آب و هوا وابسته به موقعیت جغرافیایی جاری نمایش داده خواهد شد.

نقشه

نقشه:

نقشه کل ایران به صورت آفلاین در اختیار کلاینت قرار می گیرد و کاربر می تواند موقعیت جاری خود را بر روی نقشه مشاهده نماید.

سرعت حرکت

نمایش سرعت حرکت:

سرعت جاری بر اساس اطلاعات دریافتی از GPS نمایش داده می شود.

اعلان صوتی

اعلان صوتی رسیدن به ایستگاه‌ها:

با رسیدن به هر ایستگاه، فایل صوتی اعلان رسیدن به ایستگاه پخش خواهد شد (در صورتی‌که فایل صوتی مربوطه در سرور بارگذاری شده باشد)

دریافت صدای مهماندار

مهماندار این امکان را دارد که از طریق میکروفون متصل به دستگاه خود، یک پیغام صوتی برای تمامی کوپه‌های واگن خود ارسال نماید.

پخش ویدیو

پخش ویدئو:

امکاناتی مانند پخش، توقف، قطع پخش، حرکت به جلو و حرکت به عقب، کنترل صدا و پخش مجدد ویدیو، در پخش کننده وجود دارد.

پخش زیرنویس:

در صورتی که برای ویدیوی مورد نظر زیرنویس یا زیرنویس هایی در سمت سرور تعیین شده باشد، امکان انتخاب و پخش همزمان آن در پخش کننده وجود خواهد داشت.

دسته بندی ویدئوها بر اساس ژانر:

کاربران می توانند بر اساس دسته بندی مشخص شده در سمت سرور، ویدئوی دلخواه خود را پیدا و پخش کنند.

دسته بندی ویدئوها بر اساس کارگردان:

همانند ژانر می توان بر اساس کارگردان اثر به ویدئوی دلخواه خود دست پیدا کرد.

نمایش متادیتای ویدئو:

اطلاعات وارد شده در رابطه با ویدئو مانند خلاصه داستان، گروه سنی، امتیاز و عوامل قابل نمایش هستند.

نمایش تیزر:

در صورتیکه برای ویدیوی مورد نظر تیزر قرار داده شده باشد، کاربر می تواند آن را پخش نماید و سپس در صورت تمایل ویدئوی اصلی را تماشا کند.

گالری تصاویر ویدئو:

برای هر ویدئو می توان علاوه بر عکس پوستر، عکس های دیگری نیز قرار داد تا کاربران به عکس های بیشتری در رابطه با ویدئو دسترسی داشته باشند.

نمایش قطعات محتوا:

محتوا می تواند مانند یک سریال نیز باشد. در اینصورت تمامی قسمت های آن به عنوان قطعات مختلف محتوا نمایش داده خواهند شد و کاربر می تواند قطعه دلخواه خود را پخش نماید.

خرید ویدئوهای غیر رایگان:

این امکان در سمت سرور وجود دارد که برای ویدئوها مبلغ تعیین نمود. در اینصورت، باید ویدئو توسط مسافران خریداری شود تا امکان پخش آن فعال شود. فرایند خرید در کلاینت به این شکل است که بر روی دکمه خرید کلیک شود. در اینصورت مبلغ آن به صورتحساب آن کوپه اضافه می‌شود.

پخش موسیقی

تمامی امکاناتی که در بخش ویدئو وجود دارد، در بخش موسیقی نیز وجود دارد، با این تفاوت که دسته بندی بر اساس خواننده صورت گرفته است و در این بخش، قابلیت نمایش تیزر وجود ندارد.

کتاب خوان

نمایش:

امکان نمایش کتاب ها، روزنامه ها، مجلات و هر نوع محتوا با فرمت PDF که در سرور بارگذاری شده اند.

ژانر:

همانند محتواهای ویدئویی و صوتی، برای محتواهای متنی نیز می توان ژانرهایی مانند علمی، سیاسی، هنری و ...تعریف نمود. کاربران می توانند با فیلتر کردن ژانر مورد علاقه خود به محتوای دلخواه دسترسی پیدا کنند.

محتوای چاپ:

با توجه به نوع محتوا می توان انواع آن از جمله روزنامه، هفته نامه، ماهنامه، سالنامه، کتاب و ... را انتخاب نمود. کاربران می توانند با فیلتر کردن، سریعتر به محتوای دلخواه خود دست یابند.

نمایش تاریخ و ساعت جاری

منطقه زمانی تاریخ و ساعت "تهران، ایران" می باشد.

خبرخوان

نمایش به صورت زیر نویس:

تیتر اخبار دریافتی از سرور به شکل زیر نویس و با سرعت حرکت مناسب نمایش داده می شوند. سرور، اخبار را از اینترنت و به شکل لینک RSS دریافت می کند.

دسته بندی:

اخبار دریافتی در سرور قابل دسته بندی بر اساس حوزه‌های مختلف سیاسی، پزشکی، علمی و... هستند. لذا کاربر در سمت کلاینت می‌تواند همه اخبار یا دسته خاصی را برای نمایش انتخاب کند.

نمایش متن کامل خبر:

با کلیک بر روی هر خبر، متن کامل آن خبر نمایش داده می شود.

هدایت به صفحه خبر:

در صورت مجهز بودن کلاینت ها به اینترنت، امکان رفتن به سایت منتشر کننده خبر نیز وجود دارد.

نمایش شماره کوپه و واگن

کلاینت نصب شده در هر کوپه با شناسه مربوط به آن کوپه قابل شناسایی و تمایز است. لذا شماره کوپه یک بار به هنگام نصب کلاینت توسط اپراتور تنظیم می‌شود. شماره واگن نیز پس از ثبت شدن توسط کلاینت مهماندار، از سرور دریافت و نمایش داده می‌شود.

ثبت سفارش

کاربران می‌توانند خدماتی را که در سمت سرور تعریف می‌شوند، مشاهده و سفارش دهند. اقلام بر اساس دسته‌بندی مشخص شده در سمت سرور، به همراه قیمت مربوطه نمایش داده می‌شوند.

نمایش اعلانات

اعلاناتی که از سمت سرور ارسال می‌شوند، دریافت و به صورت Pop up نمایش داده می‌شوند. این اعلانات می توانند به دو صورت ساده یا دارای زمان نمایش مشخص ایجاد و در ابتدای هر سفر به صورت روتین در کلاینت‌ها نمایش داده شوند یا اینکه در حین سفر توسط اپراتور سرور، ایجاد و ارسال گردند. اعلانات مشاهده شده نیز در کلاینت‌ها از طریق منوی مربوطه قابل مشاهده مجدد هستند.

تبلیغات

تبلیغات تصویری:

تبلیغات به شکل تصویر در ابعاد مختلف در سرور بارگذاری و با توجه به سیاست گذاری های تعیین شده توسط سرور، در کلاینت نمایش داده می شوند. سیاست ها به شکل زیر هستند:

  • نمایش در بالا یا پایین صفحه اصلی و صفحات داخلی نرم افزار
  • نمایش به هنگام یک رویداد خاص مانند شروع، توقف و قطع پخش یا ورود به منوهای نرم افزار

هدایت به وب سایت مرتبط با تبلیغ:

در صورتیکه کلاینت دارای اینترنت باشد، امکان هدایت به سایت با کلیک بر روی تبلیغ وجود دارد.

نمایش تصادفی:

در صورتیکه که برای یک سیاست، چندین تبلیغ وجود داشته باشد، هر بار یکی از تبلیغات به صورت تصادفی توسط سرور انتخاب شده و در نرم افزار نمایش داده می شود.

نمایش اطلاعات ضروری

در سمت سرور این امکان وجود دارد که با دسته بندی دلخواه، لیستی از اطلاعات را ایجاد نمود و در اختیار مسافران قرار داد. برای مثال دسته‌ای به نام تلفن‌های ضروری ایجاد نمود و لیست شماره تلفن‌های ضروری را در آن قرار داد. یا لیستی با عنوان آدرس سازمان‌های مهم ایجاد نمود و آدرس چند سازمان مهم را در آن وارد نمود. کلاینت این اطلاعات را از سرور دریافت و با دسته‌بندی تعریف شده نمایش می‌دهد.

غیرفعال کردن نمایشگر

در صورتی‌که مسافران قصد استفاده از نرم افزار را نداشته باشند، می‌توانند با دکمه تعبیه شده در نرم افزار، مانیتور را خاموش نمایند. جهت روشن کردن مجدد مانیتور نیز کافیست تا آن را لمس نمایند.

سفارشی سازی سیستم شامل عکس پس زمینه، لوگو و سایر توضیحات بهره بردار

امکان تغییر عکس پس زمینه، لوگو و متن به کار رفته در بخش "درباره ما" از سمت سرور وجود دارد.

به روز رسانی خودکار نرم افزار

در صورتی‌که نسخه جدیدی از برنامه در سرور بارگذاری شود، نرم افزار از آن مطلع می‌شود و با نمایش اعلان مناسب، اپراتور یا مسافر را آگاه ساخته و سپس روند بروزرسانی خودکار آغاز خواهد شد (در حین بروزرسانی، امکان انصراف توسط کاربر وجود دارد، اما پس از گذشت مدت زمان مشخصی پیغام بروزرسانی مجدداً نمایش داده می شود).

امکان فعال یا غیر فعال کردن ویژگی ها

امکان فعال یا غیر فعال کردن تک تک ویژگی های ذکر شده از طریق سرور وجود دارد. لذا بسته به کاربردها و شرایط استقرار مختلف می توان از امکانات سامانه استفاده نمود. برای مثال در جایی که امکان دستیابی به اینترنت وجود ندارد، می توان تمامی امکاناتی را که نیاز به اینترنت دارند، غیر فعال کرد تا کاربران آنها را نبینند.

اجرای خودکار نرم افزار

نرم افزار کلاینت پس از روشن شدن دستگاه و بارگذاری کامل سیستم عامل، به طور خودکار اجرا خواهد شد. همچنین در صورتی که نرم افزار کلاینت به هر دلیل بسته شود، پس از گذشت چند ثانیه مجدداً به طور خودکار اجرا خواهد شد.

ارسال پیام صوتی به کوپه‌ها:

مهماندار می‌تواند با وصل کردن میکروفون و زدن دکمه مخصوص تعبیه شده در نرم‌افزار جهت ارسال صدا به ک وپه‌ها، پیام صوتی خود را ارسال نماید.

مشاهده تماس‌های دریافتی از کوپه‌ها:

در صورتی‌ که مهماندار توسط هر کوپه احضار شود، بلافاصله یک اعلان به صورت Pop up حاوی اطلاعات کوپه (شماره کوپه و نام کلاینت)، برای مهماندار نمایش داده می‌شود. مهماندار می‌تواند آن را رد نماید یا وضعیت آن را متناسب با عمل انجام شده تغییر دهد. در هر لحظه نیز می‌تواند به با مراجعه به سوابق تماس‌ها و فیلتر کردن آنها بر حسب وضعیتشان، به آن ها رسیدگی نماید.

تعیین مسیر سفر:

تمامی مسیرها و ایستگاه‌های موجود در هر مسیر در سرور تعریف می‌شوند. کلاینت مهماندار به لیست مسیرها دسترسی دارد و مهماندار می‌تواند بسته به مسیر حرکت، مسیر دلخواه خود را انتخاب نماید. هر مسیر یک حالت رفت دارد و یک حالت برگشت که مهاندار می‌تواند آن را تنظیم نماید. همچنین شماره واگنی که کلاینت مهماندار در آن مستقر شده است، توسط مهماندار وارد شده و به طور مستقیم در سرور ثبت می گردد. این شماره واگن به تمامی کوپه‌های مرتبط با مهماندار اعلام شده و در کلاینت‌ها نمایش داده می شود.

تمامی امکانات موجود در کلاینت کوپه‌ها به جز قابلیت دریافت صدای مهماندار که معنایی بر روی خود کلاینت مهماندار ندارد، بر روی این کلاینت نیز وجود دارد.

دریافت اعلانات خصوصی:

امکان دریافت اعلانات خصوصی توسط کلاینت پلیس وجود دارد. اعلانات خصوصی ارسال شده از سمت سرور با توجه به نوع کلاینت، توسط آن دریافت شده و نمایش داده می شود.

مشاهده تماس‌های دریافتی از کوپه‌ها:

با توجه به اینکه از این کلاینت تنها یک عدد در کل قطار وجود دارد، در صورت احضار پلیس توسط هر کوپه ،بلافاصله یک اعلان به صورت Pop up حاوی اطلاعات کوپه (شماره واگن و کوپه و نام کلاینت) برای پلیس نمایش داده می‌شود. پلیس می‌تواند آن را رد نماید یا وضعیت آن را متناسب با عمل انجام شده تغییر دهد. در هر لحظه نیز می‌تواند به با مراجعه به سوابق تماس‌ها و فیلتر کردن آنها بر حسب وضعیتشان، به آنها رسیدگی نماید.

تمامی امکانات موجود در کلاینت مهماندار به جز قابلیت ارسال پیام صوتی به کوپه‌ها و تعیین مسیر، بر ر وی این کلاینت نیز وجود دارد.

دریافت اعلانات خصوصی:

امکان دریافت اعلانات خصوصی توسط کلاینت پزشک وجود دارد. اعلانات خصوصی ارسال شده از سمت سرور با توجه به نوع کلاینت، توسط آن دریافت شده و نمایش داده می شود.

مشاهده تماس‌های دریافتی از کوپه‌ها:

با توجه به اینکه از این کلاینت تنها یک عدد در کل قطار وجود دارد، در صورت احضار پزشک توسط هر کوپه ،بلافاصله یک اعلان به صورت Pop up حاوی اطلاعات کوپه (شماره واگن و کوپه و نام کلاینت) برای پزشک نمایش داده می‌شود. پزشک می‌تواند آن را رد نماید یا وضعیت آن را متناسب با عمل انجام شده تغییر دهد. در هر لحظه نیز می‌تواند به با مراجعه به سوابق تماس‌ها و فیلتر کردن آنها بر حسب وضعیتشان، به آنها رسیدگی نماید.

تمامی امکانات موجود در کلاینت مهماندار به جز قابلیت ارسال پیام صوتی به کوپه‌ها و تعیین مسیر، بر ر وی این کلاینت نیز وجود دارد.

به جز موارد زیر، تمامی قابلیت‌های ذکر شده در کلاینت ویندوزی کوپه ها (مسافران) در کلاینت اندرویدی نیز وجود دارد.

  • ارسال و دریافت تماس: امکان احضار مهماندار، پزشک یا پلیس و مشاهده تاریخچه تماس
  • ثبت سفارش: امکان ثبت سفارش و خرید محصول یا غذا
  • دریافت اعلان صوتی: امکان دریافت صدای مهماندار که از طریق اعلان صوتی پخش خواهد شد
  • به خواب بردن نمایشگر: این قابلیت در کلاینت اندرویدی معنایی ندارد
دریافت اعلانات خصوصی:

امکان دریافت اعلانات خصوصی توسط کلاینت موبایل وجود دارد. علاوه بر اعلانات عمومی که از سمت سرور برای تمام انواع کلاینت‌ها ارسال می شود، اعلانات خصوصی ارسال شده از سمت سرور نیز با توجه به نوع کلاینت، توسط آن دریافت شده و نمایش داده می شود.

راهکار IPTV در هواپیما

با امکان تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی و ارائه انبوهی از سرگرمی های تعاملی، سفر لذت بخشی را برای سرنشینان هواپیما رقم بزنید.

IPTV هواپیما

تلویزیون تعاملی در وسایل حمل و نقل عمومی مانند هواپیماها، جذابیت‌های خاص خود را دارد. مسافران در طول سفر می‌توانند از سرویس‌های متعددی مانند تماشای تصاویر، موسیقی و ویدئوی درخواستی، اخبار، کتاب، روزنامه، مجلات، اطلاعات عمومی سفر و غیره بهره‌مند شوند.

شرکت صمیم با مطالعه و شناخت نیازهای مسافرین در سفر¬های هوایی، محصول جدیدی را ارائه نموده است که به هر مسافر این امکان را می‌دهد تا در تمامی طول مسیر، به بانک عظیمی از فیلم، موسیقی و گالری تصاویر دسترسی داشته باشد و از سفر خود لذت ببرد.

هر مسافر می‌تواند با استفاده از هر گونه دستگاه هوشمند نظیر: موبایل، تبلت یا رایانه‌ همراه، فیلم مورد علاقه خود را ببیند، موسیقی دلخواه خود را بشنود، به تماشای گالری عکس‌ها بپردازد یا از سرویس‌های دیگر این سامانه استفاده نماید.

این محصول یکپارچه که تنها شامل یک سخت‌افزار بسیار کوچک می‌باشد، با کمترین هزینه، در کمترین زمان و با اشغال کمترین فضا قابل نصب بر روی هر گونه هواپیما می‌باشد..

ویژگی های موجود در کلاینت های اندرویدی (سرنشینان)

امکانات وابسته به موقعیت جغرافیایی

اذان

پخش اذان به وقت محلی موقعیت جغرافیایی جاری:

در صورتیکه نرم افزار هنگام اذان در حال پخش هرگونه ویدئو یا صوت باشد، پخش آن را متوقف و اذان پخش خواهد کرد بعد از اتمام اذان ادامه پخش صوت یا ویدئو انجام خواهد شد.

اوقات شرعی

نمایش اوقات شرعی:

در هر نقطه جغرافیایی، اوقات شرعی مختص آن نقطه نمایش داده خواهد شد.

آب و هوا

نمایش اطلاعات آب و هوا:

در صورت اتصال سرور به اینترنت، اطلاعات آب و هوا وابسته به موقعیت جغرافیایی جاری نمایش داده خواهد شد.

نقشه

نقشه:

نقشه کل ایران به صورت آفلاین در اختیار کلاینت قرار می گیرد و کاربر می تواند موقعیت جاری خود را بر روی نقشه مشاهده نماید.

سرعت حرکت

نمایش سرعت حرکت:

سرعت جاری بر اساس اطلاعات دریافتی از GPS نمایش داده می شود.

پخش ویدیو

پخش ویدئو:

امکاناتی مانند پخش، توقف، قطع پخش، حرکت به جلو و حرکت به عقب، کنترل صدا و پخش مجدد ویدیو، در پخش کننده وجود دارد.

پخش زیرنویس:

در صورتی که برای ویدیوی مورد نظر زیرنویس یا زیرنویس هایی در سمت سرور تعیین شده باشد، امکان انتخاب و پخش همزمان آن در پخش کننده وجود خواهد داشت.

دسته بندی ویدئوها بر اساس ژانر:

کاربران می توانند بر اساس دسته بندی مشخص شده در سمت سرور، ویدئوی دلخواه خود را پیدا و پخش کنند.

دسته بندی ویدئوها بر اساس کارگردان:

همانند ژانر می توان بر اساس کارگردان اثر به ویدئوی دلخواه خود دست پیدا کرد.

نمایش متادیتای ویدئو:

اطلاعات وارد شده در رابطه با ویدئو مانند خلاصه داستان، گروه سنی، امتیاز و عوامل قابل نمایش هستند.

نمایش تیزر:

در صورتیکه برای ویدیوی مورد نظر تیزر قرار داده شده باشد، کاربر می تواند آن را پخش نماید و سپس در صورت تمایل ویدئوی اصلی را تماشا کند.

گالری تصاویر ویدئو:

برای هر ویدئو می توان علاوه بر عکس پوستر، عکس های دیگری نیز قرار داد تا کاربران به عکس های بیشتری در رابطه با ویدئو دسترسی داشته باشند.

نمایش قطعات محتوا:

محتوا می تواند مانند یک سریال نیز باشد. در اینصورت تمامی قسمت های آن به عنوان قطعات مختلف محتوا نمایش داده خواهند شد و کاربر می تواند قطعه دلخواه خود را پخش نماید.

پخش موسیقی

تمامی امکاناتی که در بخش ویدئو وجود دارد، در بخش موسیقی نیز وجود دارد، با این تفاوت که دسته بندی بر اساس خواننده صورت گرفته است و در این بخش، قابلیت نمایش تیزر وجود ندارد.

کتاب خوان

نمایش:

امکان نمایش کتاب ها، روزنامه ها، مجلات و هر نوع محتوا با فرمت PDF که در سرور بارگذاری شده اند.

ژانر:

همانند محتواهای ویدئویی و صوتی، برای محتواهای متنی نیز می توان ژانرهایی مانند علمی، سیاسی، هنری و ...تعریف نمود. کاربران می توانند با فیلتر کردن ژانر مورد علاقه خود به محتوای دلخواه دسترسی پیدا کنند.

محتوای چاپ:

با توجه به نوع محتوا می توان انواع آن از جمله روزنامه، هفته نامه، ماهنامه، سالنامه، کتاب و ... را انتخاب نمود. کاربران می توانند با فیلتر کردن، سریعتر به محتوای دلخواه خود دست یابند.

نمایش تاریخ و ساعت جاری

منطقه زمانی تاریخ و ساعت "تهران، ایران" می باشد.

خبرخوان

امکان نمایش به صورت زیر نویس:

تیتر اخبار دریافتی از سرور به شکل زیر نویس و با سرعت حرکت مناسب نمایش داده می شوند. سرور، اخبار را از اینترنت و به شکل لینک RSS دریافت می کند.

امکان دسته بندی:

اخبار دریافتی در سرور قابل دسته بندی بر اساس حوزه های مختلف سیاسی، پزشکی، علمی و ... هستند. لذا کاربر در سمت کلاینت می تواند همه اخبار یا دسته خاصی را برای نمایش انتخاب کند.

امکان نمایش متن کامل خبر:

با کلیک بر روی هر خبر، متن کامل آن خبر نمایش داده می شود.

امکان هدایت به صفحه خبر:

در صورت مجهز بودن کلاینت ها به اینترنت، امکان رفتن به سایت منتشر کننده خبر نیز وجود دارد.

نمایش اعلانات

اعلاناتی که از سمت سرور ارسال می شوند، دریافت و به صورت Pop up نمایش داده می شوند. این اعلانات می توانند به دو صورت ساده یا دارای زمان نمایش مشخص ایجاد و در ابتدای هر سفر به صورت روتین در کلاینت ها نمایش داده شوند یا اینکه در حین سفر توسط اپراتور سرور، ایجاد و ارسال گردند. اعلانات مشاهده شده نیز در کلاینت ها از طریق منوی مربوطه قابل مشاهده مجدد هستند

تبلیغات

تبلیغات تصویری:

تبلیغات به شکل تصویر در ابعاد مختلف در سرور بارگذاری و با توجه به سیاست گذاری های تعیین شده توسط سرور، در کلاینت نمایش داده می شوند. سیاست ها به شکل زیر هستند:

  • نمایش در بالا یا پایین صفحه اصلی و صفحات داخلی نرم افزار
  • نمایش به هنگام یک رویداد خاص مانند شروع، توقف و قطع پخش یا ورود به منوهای نرم افزار

هدایت به وب سایت مرتبط با تبلیغ:

در صورتیکه کلاینت دارای اینترنت باشد، امکان هدایت به سایت با کلیک بر روی تبلیغ وجود دارد.

نمایش تصادفی:

در صورتیکه که برای یک سیاست، چندین تبلیغ وجود داشته باشد، هر بار یکی از تبلیغات به صورت تصادفی توسط سرور انتخاب شده و در نرم افزار نمایش داده می شود.

نمایش اطلاعات ضروری

در سمت سرور این امکان وجود دارد که با دسته بندی دلخواه، لیستی از اطلاعات را ایجاد نمود و در اختیار مسافران قرار داد. برای مثال دسته ای به نام تلفن های ضروری ایجاد نمود و لیست شماره تلفن های ضروری را در آن قرار داد. یا لیستی با عنوان آدرس سازمان های مهم ایجاد نمود و آدرس چند سازمان مهم را در آن وارد نمود. کلاینت این اطلاعات را از سرور دریافت و با دسته بندی تعریف شده نمایش می دهد.

سفارشی سازی سیستم شامل عکس پس زمینه، لوگو و سایر توضیحات بهره بردار

امکان تغییر عکس پس زمینه، لوگو و متن به کار رفته در بخش "درباره ما"از سمت سرور وجود دارد.

به روز رسانی خودکار نرم افزار

در صورتیکه نسخه جدیدی از برنامه در سرور بارگذاری شود، نرم افزار از آن مطلع میشود و با نمایش اعلان مناسب، اپراتور یا مسافر را آگاه ساخته و سپس روند بروزرسانی خودکار آغاز خواهد شد )در حین بروزرسانی، امکان انصراف توسط کاربر وجود دارد، اما پس از گذشت مدت زمان مشخصی پیغام بروزرسانی مجدداً نمایش داده می شود).

امکان فعال یا غیر فعال کردن ویژگی ها

امکان فعال یا غیر فعال کردن تک تک ویژگی های ذکر شده از طریق سرور وجود دارد. لذا بسته به کاربردها و شرایط استقرار مختلف می توان از امکانات سامانه استفاده نمود. برای مثال در جایی که امکان دستیابی به اینترنت وجود ندارد، می توان تمامی امکاناتی را که نیاز به اینترنت دارند، غیر فعال کرد تا کاربران آنها را نبینند.