شرکت مهندسی تحقیق و توسعه ارتباطات صمیم

فناوری رسانه و ارتباطات

به رغم حضور 50 ساله ماشین‌های محاسباتی الکترونیکی در ایران، صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور (ICT) هنوز هم صنعتی جوان به شمار می‌آید. این موضوع اگرچه ریشه در ماهیت پویا و تحولات سریع این صنعت دارد، اما بخشی از آن نیز در تجربه‌های منحصر به فردی نهفته است که به واسطه پررنگ شدن حضور فعالان این عرصه طی سه دهه گذشته رقم خورده است. تجربه‌هایی که اگرچه به سادگی به دست نیامده‌اند، اما زمینه‌ساز تحولات شگرفی در ساختار اجتماعی، حرفه‌ای و سازمانی جامعه جوان ایرانی شده‌‌‌اند.

صمیم در کشاکش همین تحولات و از دل همین تجربه‌ها بر آمده است؛ مجموعه‌ای که در اواخر دهه 70 به همت گروهی از متخصصان حوزه الکترونیک مخابرات و فناوری اطلاعات بنا نهاده شد و آرمان نخستین خود را به‌کارگیری ظرفیت علمی عظیم کشور در بومی‌سازی دانش روز دنیا قرار داد. این شرکت امروز مفتخر است که به پشتوانه همین سرمایه غنی علمی و تلاش بیش از 120 متخصص خود، بیش از صد محصول بومی را در حوزه‌های مهم و گاه کلیدی و راهبردی به مرحله اجرایی و بهره‌برداری برساند.

طراحی و پیاده‌سازی پروژه‌های بزرگ ملی در نهادهایی همچون سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، شامل پروژه‌ی بازار محتوا (مدیریت دارایی رسانه)، سامانه مدیریت و کنترل زمان در مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری کشور، طراحی و تولید تجهیزات استودیویی، سامانه کنترل و مانیتورینگ ایستگاه‌های فرستنده و مانتیورینگ مراکز استان‌ها، سامانه مانیتورینگ دیداری و شنیداری سیگنال‌های صدا و تصویر نمونه‌هایی موفق از فعالیت گروه مهندسی صمیم طی این سال‌ها می‌باشند. در حال حاضر محصولات صمیم در بیش از یکصد شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی به کارگرفته شده است و بسیاری از رسانه‌های تصویری، اپراتورها، استودیوها و... برای فعالیت یا بهبود کیفی و کمی خدمات خود از محصولات و راهکارهای این شرکت استفاده ‌‌می‌کنند.

تحقیق‌ و‌ توسعه‌ی کاربردی و حقیقی، طراحی نوآورانه، به‌کارگیری آخرین استانداردهای فنی، پیروی از جدیدترین خطی‌مشی‌های توسعه محصول، کنترل‌های کیفی دقیق و در نهایت تعهد در پشتیبانی سبب شده است تا گروه مهندسی صمیم به عنوان مجری بسیاری از پروژه‌ها در وزارتخانه‌ها، شهرداری‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی انتخاب شود.