آی پی تی وی هتلی؛

تعامل تلویزیونی در هتل!

آی پی تی وی هتلی؛

خرید و سفارش خدمات درون‌هتلی و برون‌هتلی، ارتباط و تعامل مستقیم هتل و میهمان به زبان‌های مختلف، نظرسنجی مکانیزه، و البته تماشای برنامه دل‌خواه در زمان دل‌خواه تنها بخشی از قابلیت‌های آی پی تی وی (IPTV) مبتنی بر شبکه محلی هتل است.

مسافر چینی که برای سفری کاری عازم ایران شده است، پس از انجام تشریفات مرسوم به اتاق خود واقع در یکی از هتل‌های کشورمان قدم می‌گذارد و به روزهای کسالت بار پیشِ رو در سرزمینی غریب می‌اندیشد؛ سرزمینی که در آن نه آشنایی دارد و نه جایی را می‌شناسد و نه حتی به زبان‌شان آشناست. بی‌هوا دستگاه ریموت را از روی میز برمی‌دارد و تلویزیون را روشن می‌کند. پیغام خوش‌آمدگویی به زبان چینی خطاب به خود او روی صفحه تلویزیون به‌نمایش درمی‌آید. تصویری از شهر زادگاه او، شانگهای، بر پس‌زمینه تصویر نقش می‌بندد و ویدیویی کوتاه همراه با موسیقی سنتی چین، ورودش به ایران را خوش‌آمد می‌گوید. پس از آن پیغامی روی تلویزیون ظاهر می‌شود که در آن، نام و نشانی رستوران‌های چینی شهر به اطلاع وی می‌رسد. لبخندی از سر شوق بر لب مسافر چینی قصه ما می‌نشیند. یخ غربت در وجود او شروع به آب شدن می‌کند و در گرماگرم این استقبال تلویزیونی با خود می‌گوید: «گویا برخلاف آن‌چه تصور می‌کردم، سفر خوبی را تجربه خواهم کرد!» شاید بپرسید: این چگونه تلویزیونی است که چنین امکاناتی دارد؟! در پاسخ باید گفت، تمام این خدمات از طریق آی پی تی وی (IPTV) تحت شبکه محلی هتل به میهمان چینی ما ارائه شده است. و آنچه گفته شد تنها گوشه‌ای از قابلیت‌های این سیستم گسترده رسانه‌ای است.

  آی پی تی وی (IPTV) در هتل

ERP عبارت است از نرم‌‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی (Enterprise Resource Planning) که سعی دارد تا عملکرد همه واحدهای شرکت را در یک سیستم کامپیوتری یکپارچه نموده و نیازهای مختلف خاص هر واحد را پاسخ گوید.

امروزه تقریباً همه هتل‌های کشور به شبکه کامپیوتری محلی و سامانه اتوماسیون هتلداری مجهز هستند. با پیاده‌سازی آی پی تی وی (IPTV) روی شبکه محلی هتل و سپس پیوند زدن آن به سامانه مدیریت هتل، می‌توان در کنار تسهیل انجام امور جاری هتل، خدمات ویژه‌ای را در اختیار میهمانان قرارداد.

در مطلب قبلی تحت عنوان  «آی پی تی وی (IPTV): گنجی در گنجه!»   گفتیم که تلویزیون اینترنتی یا تعاملی یا همان آی پی تی وی (IPTV) را به دو شیوه می‌توان تعریف و پیاده‌سازی کرد: یکی منحصراً مبتنی بر اینترنت و دیگری مبتنی بر شبکه کامپیوتری محلی.

مزیت شیوه دوم این است که نه تنها همه قابلیت‌های شیوه نخست را در خود دارد (مثل تماشای برنامه دل‌خواه در زمان دل‌خواه) بلکه مضاف بر آن، یک‌سری امکانات اختصاصی و گسترده‌‌تر را نیز در اختیارتان می‌گذارد.

یکی از این امکانات ارزشمند آی پی تی وی (IPTV)، قابلیت سفارشی‌سازی خدمات برای تک‌تک مسافران است. برای روشن‌تر شدن موضوع، بیایید دوباره به مسافر چینی‌مان سری بزنیم. فرض کنید هتل تحت مدیریت شما می‌خواهد خدمات و امکانات هتل را به ‌اطلاع همه میهمانان برساند. آسان‌ترین و دم‌دستی‌ترین روش این است که برای همه میهمانان خارجی پیغامی یکسان به زبان انگلیسی مخابره کند. اما تصور کنید اگر این پیغام برای هر میهمان به نام و زبان خود او ارسال شود تا چه حد می‌تواند در جلب دوستی و رضایت وی موثر واقع شود. در این صورت، مسافر چینی نیز اطلاعات را به نام و زبان خود دریافت می‌کند. با بهره‌گیری از چنین قابلیتی می‌توانید در خصوص هر موضوع دیگری به همین شیوه با میهمانان‌تان در ارتباط باشید

دیگر قابلیت ارزشمند آی پی تی وی (IPTV) یا تلویزیون تعاملی (همانطور که از نام آن نیز برمی‌آید)، تعاملی بودن این فناوری است؛ به‌این معنا که ارتباط در آن، دوسویه است. هتل شما با بهره‌گیری از همین اصل یعنی تعامل، می‌تواند خدماتی ارائه دهد که شاید تا پیش از این کسی تصورش را نمی‌کرد!

برای مثال، میهمان به‌وسیله آی پی تی وی (IPTV) هتل می‌تواند خدماتی همچون نظافت اتاق، رزرو استخر، و آوردن غذا به اتاق را بدون نیاز به تلفن یا مراجعه حضوری درخواست کند. می‌تواند به پورتال فروشگاه طرف قرارداد هتل مراجعه کرده و کالای دل‌خواه را به‌صورت آنلاین سفارش دهد. او با همین روش می‌تواند تاکسی درخواست دهد، بلیت بگیرد، و سوغاتی بخرد. همچنین در هر لحظه از اقامت خود در هتل می‌تواند وضعیت جاری صورت‌حساب خود را مشاهده کند.

با بهره‌گیری از آی پی تی وی (IPTV) حتی فرآیند نظرسنجی از میهمانان و تحلیل نتایج آن نیز مکانیزه و تسریع می‌شود. گستره خدمات و قابلیت‌ها را می‌شود حتی از این نیز فراتر برد. مثلاً شما می‌توانید تصاویر دوربین‌های نظارتی بعضی از بخش‌های هتل را به‌صورت زنده از آی پی تی وی (IPTV) هتل تان پخش کنید تا هر میهمان با مشاهده میزان ازدحام و تردد جمعیت، درخصوص زمان مناسب برای مراجعه به آن قسمت‌ها تصمیم بگیرد.

از حیث ارائه محتوای تلویزیونی و سرگرم‌کننده نیز دست‌تان بسیار باز است. می‌توانید کانال‌های تلویزیونی را بر حسب زبان و ملیت هر میهمان چیده و فهرست‌ کرده و حتی با توجه به ملیت میهمانان برای آن‌ها بسته‌های محتوایی شامل فیلم، موسیقی و... تدارک ببینید.

رضایت‌مندی میهمان از بزرگ‌ترین سرمایه‌های هر هتلی است. قاعدتاً پیاده‌سازی و استفاده صحیح از قابلیت‌های آی پی تی وی (IPTV) در هتل‌ها به افزایش رضایت میهمانان و مراجعان می‌انجامد. امکاناتی که این فناوری فراهم می‌آورد می‌تواند به یکی از مشخصه‌های بارز هر هتلی تبدیل شود.