نصب و راه اندازی پروژه آی پی تی وی بیمارستانی

نصب و راه اندازی آی پی تی وی (IPTV) در بیمارستان آیت‌ا... یثربی کاشان

نصب و راه اندازی پروژه آی پی تی وی بیمارستانی

آی پی تی وی (IPTV) نسل جدید تلویزیون و سرگرمی است که در اکثر ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌ها، موسسات استفاده می‌شود. در بیمارستان فوق تخصصی آیت‌ا... یثربی (ره) کاشان نیز همزمان با افتتاح این مجموعه درمانی، نصب و راه‌اندازی این نوع از تلویزیون‌ها کلید خورد. آی پی تی وی (IPTV) نمونه‌ای از سیستم‌های تعاملی یا تحت شبکه است که از طریق اتاق سرور و تجهیزات مربوطه کنترل می‌گردد.

کاربر در این سیستم می‌تواند برنامه‌‌های تلویزیونی شبکه‌های صدا و سیما را مشاهده نموده و همچنین به آرشیو جامعی از فیلم و سریال، رادیو، موسیقی، کتاب الکترونیکی، اخبار، اوقات شرعی و روزنامه‌های کشوری دسترسی پیدا کند. در حال حاضر 20 تلویزیون فعال در اتاق‌های بستری بیمار در طبقه اول، 12 تلویزیون در بخش دیالیز (مجهز به کنترل شخصی توسط بیمار و امکان استفاده از هدفون) و 10 تلویزیون در طبقه 1- (کلینیک‌ها، رادیوتراپی، شیمی درمانی و...) قرار دارد و همچنین اتاق‌های مخابرات، آزمایشگاه و نگهبانی بیمارستان فوق تخصصی آیت‌ا... یثربی (ره) دارای تلویزیون مجهز به سیستم آی پی تی وی (IPTV) بیمارستانی است.

به همت کارشناسان واحد IT بیمارستان فوق تخصصی آیت‌ا... یثربی (ره) دو تلویزیون مجزا در راهروی بخش‌های CCU و ICU تعبیه شده تا همراهان بیماران از وضعیت حال بیمار خود مطلع شوند و همچنین یک رایانما (Digital Signage) در طبقه 1- جهت سیستم اعلام نوبت دهی کلینیک‌ها و یک تلویزیون در لابی طبقه اول جهت نمایش وضعیت بیمار در اتاق عمل و تبلیغات پزشکان و جراحان بیمارستان نصب و راه‌اندازی شده است.